Proč zvolit průmyslové lité podlahy do hal

Lité podlahy jsou nejpoužívanějšími typy podlah, které zaručují odolnost vůči mechanickému poškození, chemickým reakcím a kontaktům s nejrůznějšími materiály. Jak se provádí aplikace lité anhydritové podlahy v halách?

Lité podlahy (ne)jen do hal

Anhydritová podlaha je v současnosti jednou nejpoužívanějších a nejoblíbenějších podlah, které se aplikují do skladů, průmyslových hal a jiných prostor. Jejich obliba stále stoupá a to díky odolnosti materiálu nejen vůči mechanickému poškození, ale také odolnosti vůči nejrůznějším chemickým kapalinám, se kterými může přijít podlaha každý den do kontaktu.

Pokládka podlah Praha

Proč jsou anhydritové podlahy tak oblíbené?

Anhydritové podlahy jsou bezesporu nejoblíbenější lité podlahy vůbec. Jde o směs, která je snadno zpracovatelná, umožňuje rychlou pokládkou a má vysokou finální pevnost. Je ideální pro vytvoření dokonale rovné podlahové plochy pod finální nášlapné vrstvy, při použití speciální směsi je možné podlahu považovat za finální a není nutné ji dále ošetřovat.

Lité podlahy vynikají báječnou vodivostí

Anhydritové podlahy vynikají skvělou tepelnou vodivostí. Moderní haly jsou vytápěny nejčastěji dvěma způsoby. Rekuperačním systémem nebo podlahovým topením, které je stále oblíbenější nejen pro zdravé prostředí na pracovišti, kdy se nevíří prach, ale také kvůli levnějšímu provozu. Lité podlahy mají skvělou vodivou vlastnost. Slabá vrstva anhydritové podlahy se téměř nesmršťuje. Vrstva v podlaze může být jen 35 mm. Proto umožňuje rychlou a bezproblémovou propustnost tepla a tím zaručuje nejlepší volbu pro podlahové topení. Realizace lité podlahy je možné aplikovat o rozloze až 600 m2 bez dilatace.

Jaké jsou výhody lité podlahy v halách

  • minimální potřeba dilatování
  • vysoká spolehlivost a bezporuchovost
  • samonivelační schopnost
  • realizace již od tloušťky 35 mm
  • efektivnější využití podlahového topení

Anhydritové podlahy nejsou vhodné do exteriérů a prostorů s trvale vysokou vlhkostí (bazény, sauny) – tam je vhodné použít lité cementové potěry, na které se rovněž náš tým zkušených podlahářů specializuje. Podívejte se na další výhody litých podlah a zadejte si poptávku pro pokládku lité podlahy přímo ve vaší hale.

Copyright 2024 halyjabor.cz