Nátěry ocelových konstrukcí krok za krokem

Potřebujete vymalovat průmyslový objekt? Využijte služeb profesionálních malířů, kteří s průmyslovými nátěry mají bohaté a letité zkušenosti. Malíři provádějí nátěry stěn, podlah i stropů ve výrobních halách, hangárech, skladovacích prostorách i garážích.

Průmyslové nátěry využijete především tam, kde je nutné vytvořit snadno omyvatelný povrch, který vám po několika desítkách omytí vydrží ve stejné podobě, jakou měl jako nový.

Malířství Brno

Důležitá je především kvalita

Malíři se kromě jiného zabývají rovněž nátěrem ocelových konstrukcí, jehož primární funkcí je ochrana proti korozi. V dnešní době už si bohužel nevystačíte s jakoukoliv barvou. Kvalita barvy se vybírá podle prostředí a zároveň musí být nanášena na pečlivě připravený povrch. Důležitý je taktéž způsob natírání konstrukcí, použití správného náčiní a samozřejmě profesionalita. Nepouštějte se do nátěrů ocelových konstrukcí sami, ale raději se spolehněte na skutečné odborníky.

Malíři provádějí nátěry:

 • ocelových profilů
 • kompletních konstrukcí ocelových hal
 • klempířských prvků
 • obvodových plášťů budov
 • lešení a lešenářských trubek
 • ocelových mostů
 • ocelových stožárů a věží

Nechte si natřít zkrátka vše, co je zhotoveno z oceli. Malíři ke své práci přistupují velmi zodpovědně. Vše si pečlivě připraví, zvolí vhodný nátěr i způsob nanášení barvy.

10 fází malířských a natěračských prací na ocelových konstrukcích

Obvykle můžete při nátěru ocelových konstrukcí počítat s tímto postupem:

 1. Ze všeho nejdříve si malíři přijdou obhlédnout prostory a plochy, které se budou natírat.
 2. Následně vypracují vhodný postup a harmonogram prací, samozřejmě vše probíhá v koordinaci s přáními a požadavky zákazníků.
 3. Stejně tak vám odborníci poradí s vhodným výběrem barev a laků, při jejichž výběru je nutné zohlednit klimatické podmínky a druh konstrukce, případně způsob jejího používání.
 4. Odborníci si zároveň zajistí přístup k celé ocelové konstrukci. Prostor si uklidí, připraví si lešení a také si zajistí lanovou techniku.
 5. Důležité je také zajistit okolí tak, aby nedošlo k poranění osob nebo poškození majetku. I to můžete nechat na profesionálech.
 6. V první fázi prací se musí odstranit staré nátěry a rez a konstrukce se přebrousí.
 7. Dále se provádí odmaštění podkladu, aby nátěr ke konstrukci dobře přilnul.
 8. V další fázi proběhne první a druhý nátěr konstrukce a také jeden až dva krycí nátěry, vše záleží na samotných požadavcích zákazníka.
 9. Jakmile jsou všechny práce dokončeny, malíři demontují lešení a lanovou techniku a perfektně po sobě uklidí a uvedou vše do původního stavu.
 10. Nakonec předají hotovou práci zákazníkovi.

Chod vašeho podniku malíři neomezí

Malíři vám vymalují v den a čas, který si s nimi domluvíte, nejlépe tak, aby neomezili chod vaše podniku. Zároveň vám zdarma vytvoří kalkulaci, abyste věděli, kolik vás bude všechno stát. Do kalkulace jsou započítány nejen práce, ale také použitý materiál.

Kdy nátěr provádět?

Myslete na to, že natírání ocelových konstrukcí je dobré provádět zejména v sušším období, kdy není vysoká vlhkost, nejsou mlhy a příliš neprší. Není však dobré nátěry realizovat ani v parných letních dnech, neboť barvy při vysokých teplotách na štětci tuhnou.

Spolehněte se na profesionální malíře, kteří pro vás vyberou ten nejvhodnější a zároveň nejkvalitnější materiál. Zároveň si zajistí vlastní techniku, například lanový systém nebo plošinu, z níž budou ocelové konstrukce natírat. Nemusíte se vůbec o nic starat. Malíři a natěrači si se vším poradí a vyjdou vám vstříc ve všech ohledech.

Nechte si vypracovat kalkulaci zdarma a využijte profesionální služby malířů.

Copyright 2024 halyjabor.cz