Malování interiéru – malirstvi – praha.cz

Jestliže jsme se rozhodli pro malování stěn našeho bytu, musíme pro to také něco udělat. Malování stěn je práce, která vyžaduje pozornost a soustředění. Abychom  dosáhli dobrého výsledku, musíte dodržovat určitý řád a dodržovat pravidla. Malování se jeví jako jednoduchá záležitost, ale výsledek musí odpovídat našim představám.

Co je třeba udělat jako první – malirstvi – praha.cz

Před malováním stěn v bytě je nutné zkontrolovat jejich stav. Konečný výsledek malby závisí právě na kvalitě povrchu stěny. Stěny by měly být hladké, bez trhlin nebo jiných vad, jinak po vymalování stěny budou patrné veškeré nerovnosti a nedokonalosti.  Pro lepší přilnavost k barvě jsou stěny opatřeny základním nátěrem. Někteří odborníci, malirstvi – praha.cz,  doporučují používat hotový tónovaný základní nátěr v šedé barvě nebo odstín barvy. Pokud jsme nedokončili jednu stěnu neměli bychom začít malovat druhou, předejdeme tak rozdílům v odstínech barvy.

Vhodné barvy do bytu

Barvy na bázi akrylových pryskyřic jsou odolné vůči vyblednutí a vydrží velmi dlouho. Zabraňují pronikání vlhkosti, takže tento typ barvy lze použít v koupelnách a v kuchyni. Latexové barvy jsou odolné proti mechanickému poškození, malirstvi – praha.cz.
Alkydové a olejové barvy jsou určeny pro vnější použití. Mezi výhody patří rychlé schnutí a odolnost proti poškození. Silikonové barvy mají takové výhody, mezi které patří odolnost proti vodě, dlouhá životnost, trvanlivost. Používají se pro venkovní i vnitřní použití.

Akrylové barvy obsahují speciální akrylové pryskyřice. Mají vysokou odolnost proti vodě a odpuzování vlhkosti dále vynikají svou odolností proti mechanickému poškození  a vytvářejí vrstvu odpuzující nečistoty.

Latexové barvy jsou typem akrylových emulzí s přídavkem latexu. Tento  lakovaný povrch je velmi hladký, barva aktivně odolává vodě,  a má také vysokou odolnost proti mechanickému poškození.

Jak vymalovat strop – malirstvi – praha.cz

Malování stropu a stěn je poměrně populární a relativně jednoduchý způsob, jak změnit barevnou paletu interiéru a vizuální vnímání místnosti. Protože jde o strop, je vždy k tomu potřeba určité nářadí, které nám v malování určitě pomůže. Jsou to nejen štafle, ale i teleskopické tyče a podobně. Jsou k tomu zapotřebí také různě veliké válečky, štětky a měli bychom si uvědomit, že bílý strop je stále in.

Barevná paleta barev – malirstvi – praha.cz

Bohatá barevná paleta barev přispívá k vytvoření exkluzivních řešení interiéru jakéhokoli stylu. Krásný povrchový nátěr lze získat použitím barev odpovídající kvality. Proto je třeba přistupovat k otázce výběru barvy se zvláštní pečlivostí a odpovědností. Měli bychom se také držet pravidla, že v místnosti jsou povoleny jen tři odstíny jedné barvy. Příliš moc barevných kombinací nebude vypadat dobře, malirstvi – praha.cz.

Bílá je bílá

Královnou mezi barvami je především bílá. Dá se kombinovat se všemi barvami,které známe a vždy to bude vypadat dokonale. Bílá představuje něžnost, čistotu a vůbec není na škodu ji mít ve své ložnici.

Copyright 2023 halyjabor.cz