Kvalitní plachty na bazén – kvalitniplachty.cz

Zahradní bazén je zejména v letním období velmi oblíbeným místem pro náš odpočinek. Horké slunce a voda v bazénu  nás přímo vyzývá k dovádění ve vodě. Určitě bychom měli také dbát na to, aby bazén byl čistý. Práci si můžeme ušetřit díky krycím plachtám na bazén.

Bazénové plachty a výhody – kvalitniplachty.cz

Ochrana bazénové vody je asi tím nejdůležitějším úkolem. Nikoho asi nebude bavit každé ráno pomocí sítky čistit vodní hladinu od nečistot různého původu. Další výhodou určitě je také úspora bazénové chemie. Ta se totiž v případě zakrytování bazénu vypařuje podstatně pomaleji a tak není potřeba používat ji tak často. Po srovnání můžeme říci, že za hodinu se v průměru z každého čtverečního metru bazénu vypaří asi 200 ml vody. V neposlední řadě je třeba také zmínit solární plachtu, která je v podstatě nejen dokonalou ochranou bazénu, ale přispívá k ohřevu vody v něm, kvalitniplachty.cz.

Co můžeme ještě říci o bazénových plachtách

Jak už bylo řečeno, tyto bazénové plachty plní ochranou funkci. Voda je v bazénu dokonale chráněna před listím, hmyzem a jinými nečistotami. Co se týká solárních plachet, tak v tomto případě jde čistě o ohřev vody na přírodním principu. Je – li totiž bazén dobře zakrytován tímto druhem bazénových plachet a to od kraje ke kraji, její struktura přitahuje sluneční paprsky, díky níž se voda v bazénu ohřívá. Samozřejmě, že nemůžeme v takovém případě očekávat doslova maďarské termální lázně, ale o nějaký ten stupínek teplejší voda je jistě příjemné zjištění, hlavně pro naše děti. Dalším druhem bazénových plachet je zimní plachta, která splňuje svůj ochranný úkol v zimním období. Je vyrobena ze speciálního pevného materiálu, který odolává nejen mrazu a nízkým teplotách, ale i podstatně velké váze sněhu.

plachty na bazén

 Náš bazén má atypický tvar – kvalitniplachty.cz

V poslední době se setkáváme také s případy, kdy si majitelé domů nechávají postavit zahradní bazén v poněkud atypickém tvaru. Klasický ovál nebo obdélník již není v módě a jestliže máme zájem o takovou ochrannou plachtu na bazén i  případě, že není to zrovna standardní tvar, máme určité pochybnosti. Ovšem ani tyto tvary nejsou překážkou a tak pokud najdeme spolehlivou firmu, kvalitniplachty.cz, která se těmito plachtami zabývá, jist nám vyhoví i v tomto případě.

Bazénové plachty a doplňky

Plachty na bazén mají nejen své výhody, ale jako součást balení bývají k nim přibaleny i doplňující komponenty. Většinou jde o různě veliká odtoková sítka, kotvící kolíky a napínací gumy pro snadné uchycení, ale v současné době se můžeme také setkat se speciálními navijáky. Tyto navijáky nám nejen ušetří spoustu práce, ale především manipulaci. Mohou být na ruční pohon, ale i na elektřinu.

Také údržba bazénových plachet je velmi snadná. Pokud najdeme znečištěnou plachtu, jednoduše ji můžeme očistit proudem vody třeba ze zahradní hadice nebo za pomoci vysokotlaké myčky. Je potřeba ale nechat plachtu dobře proschnout na slunci.

Odborné firmy – kvalitniplachty.cz

Plachtu na bazén si můžeme zakoupit u dobrých prodejců, ale vzhledem k tomu, že máme na svých zahradách většinou bazén v netradičním tvaru, je potřeb spíže plachta na zakázku. Profesionální a odborná firma nám v tomto případě může pomoci. Technik firmy by si měl náš bazén poměřit a také načrtnout. Poté nám navrhne řešení a pak už můžeme jen očekávat kvalitní krycí plachtu na svůj zahradní bazén, kvalitniplachty.cz.

 

 

Copyright 2024 halyjabor.cz