Jak vybrat správný typ oplocení?

Ať již se jedná o nový dům, ke kterému je potřeba vybrat nové oplocení, anebo pokud je potřeba opravit či nahradit plot stávající, české ploty jsou tou správnou odpovědí, nejen díky podpoře domácí ekonomiky ale také pro kvalitní materiály a důkladné provedení.

Jaké jsou nejobvyklejší typy oplocení a jejich výhody?

Při volbě toho správného oplocení je potřeba zvážit několik kritérií z nichž rozpočet je pouze to nejsnazší. Důležité je určit správný poměr mezi úplným soukromím a domem připomínajícím věznici a naopak zcela průhledným plotem. Při volbě drátěného oplocení nebude rozpočet tolik zatížen, ale pro rodinný dům se jedná o plot nevzhledný a všem odhaluje to, co se děje na zahradě.

Mezi nejoblíbenější české ploty patří ploty dřevěné, kde se míra soukromí dá upravit položením planěk blíže či dále od sebe, ale narozdíl od jiných plotů jej po čase poznamenají povětrnostní podmínky. Kovové ploty jsou též oblíbené, jen je potřeba dát pozor, aby nebyly příliš přezdobené.

Cenové rozpětí a náročnost stavby

Mezi nejlevnější české ploty patří ploty drátěné, které navíc častokrát splní svou funkci. Betonové ploty už se pohybují v mnohem vyšší finanční rovině, ale pokud jsou odborně udělané, tak mohou být velmi pěkné a navíc skýtají možnost dekorace z vnitřní i vnější strany.

Dnes jsou velice oblíbené zenturo ploty, které jsou méně náročné jak konstrukčně, tak finančně a především jsou výrazně šetrnější k životnímu prostředí než ploty betonové. Jedná se o moderní verzi tradičních gabionů a stále více klientů volí právě je.

Postavit plot svépomocí či najmout profesionály?

Zda věnovat stavbě vlastní čas a úsilí, či zvolit profesionály bude záviset především na vlastních zkušenostech, náročnosti vztyčení plotu a navíc je důležitý i terén. Při stavbě betonových plotů je potřeba mít speciální techniku, vybavené stavební povolení a pokud navíc stavba probíhá do svahu, vyjde lépe najít odbornou firmu.

české ploty na klíč

Pokud klient zvolí české ploty složené z plotových dílců, samotná instalace není tak náročná a mnoho klientů je schopno ji zvládnout svépomocí. Drátěný plot již ale vyžaduje větší zkušenosti, protože musí být správně napnutý.

Copyright 2023 halyjabor.cz