Hliníková okna jako vhodné řešení pro vaši montovanou halu

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte montovanou halu? Pak vězte, že k právě k montovaným halám neodmyslitelně patří také hliníková okna. Jaké výhody skýtají?

 

Multifunkční montovaná hala má univerzální využití

Montované haly se využívají jak pro skladování zboží, tak i pro parkování nebo prezentaci. Také je využijete jako party stan. Jejich nezpochybnitelnou výhodou je, že nepotřebujete žádné stavební povolení k tomu, abyste si halu na svůj pozemek umístili. Postačí vám jen zpevněná plocha. Na výběr jsou haly od malých až po velké, které mají tři sta metrů čtverečních. Ke všemu montované haly nepotřebují žádnou údržbu a s kvalitní konstrukcí vám vydrží klidně až čtyřicet let.

CRP service

Každá stavba ocení kvalitní hliníková okna

Jako každá stavba, tak i montované haly samozřejmě potřebují kvalitní okna. Ale proč byste měli sáhnout právě po těch hliníkových? Jejich největší výhodou je, že jsou vysoce odolné vůči povětrnostním podmínkám. Nejsou totiž vyrobené jenom z hliníku, ale částečně také k neměkčeného PVC. Mezi další výhody hliníkových oken patří:

 • vysoká pevnost a minimální opotřebení
 • možnost realizovat velké rozměry – hliníková okna lze vyrábět i v takových velikostech, které plastová ani dřevěná okna neumožňují
 • dlouhá životnost – nevadí jim téměř žádné podnební podmínky, přežijí vysoké teploty i velké mrazy
 • design – hliníková okna jsou estetická; hliníkové profily jsou velmi úzké, a tudíž působí elegantně; navíc se hodí do každého interiéru
 • lehké – hliníková okna nijak nezatěžují stavební konstrukci, proto se s nimi rovněž lépe manipuluje
 • variabilní úprava – okna z hliníku můžete povrchově upravit, jakkoliv chcete, nemusejí mít jenom stříbrnou barvu, ale jakoukoliv si usmyslíte

 

Hliníková okna se nehodí jenom do prosklených fasád, ale i tam, kde je nutné vytvořit rozsáhlé okenní sestavy se samonosnou konstrukcí.

 

Na druhou stranu je záhodno podotknout, že hliníková okna mají také jednu nevýhodu a tou je vyšší pořizovací cena oproti oknům plastovým nebo dřevěným.

 

Jak hliníková okna udržovat?

Ačkoliv nejsou hliníková okna zcela bezúdržbová, jejich čištění vám zabere jen minimum času. Tak jim výrazně prodloužíte životnost. Péče o hliníková okna ovšem začíná už při jejich montáži. Jakmile se okna realizují, omítají se špalety, a tak je vhodný čas k tomu, abyste okna zakryli fólii. Pokud i přes ni malta na okně ulpí, je nutné ji okamžitě smýt, jinak zaschne. Jednou ročně by také měla hliníková okna projít kompletní kontrolou.

 

Průběžně ale také vyžadují čištění a to pomocí běžných prostředků pro úklid v domácnosti, které jednoduše zředíte vodou. K tomuto účelu lze použít vhodný saponát nebo mýdlo. V žádném případě však nepoužívejte hrubé čisticí prostředky, které obsahují abrazivní částice. Taktéž se vyvarujte drátěnek a jiných ostrých předmětů. Organická rozpouštědla ani ředidla či louhy nebo kyseliny také nejsou vhodné.

 

Komplexní roční kontrola

Nikdy nečistěte hliníkový rám nasucho. Tak snadno vznikne statická elektřina. Jednou ročně nezapomeňte zkontrolovat:

 • těsnění – zdali fungují odvodňovací otvory
 • případné poškození rámů, zasklení a křídel
 • šrouby a vruty – v případě potřeby je dotáhněte
 • funkčnost kování
 • celkovou funkčnost oken –promažte všechny pohyblivé části olejem na šicí stroje nebo použijte vazelínu
Copyright 2024 halyjabor.cz