Gabionové ploty a koše

Gabiony jsou kovové konstrukce a stěny svařené z ocelových sítí s antikorozní úpravou galfan. Jejich hlavním účelem je opěrná stěna pro přenášení zemních tlaků. Zajišťují bezpečnost, ochranu a ochranu soukromí. Gabiony lze také využít jako opěrné zdi nebo na zahradách jako gabionové lavice, květináče a altány. Gabiony se skládají z koše, který tvoří dno, líc, zadní strana, příčka, víko a spojovací materiál. Vyplňují se kamenivem různých druhů (lomovým nebo i přírodním). Samozřejmě že se vyrábějí v růžné velikosti a i jejich výplň může být z různého materiálu. Gabionové ploty se stávají čím dál tím více velmi oblíbenou variantou pro ohraničení pozemku. Tvoří přírodní dojem a moderní vzhled a přirozeně se tak začleňují do krajiny.

 

Gabion sítě s.r.o.

.

Vynikající vlastnosti

Konstrukce je povrchově ošetřena tak, aby její životnost vydržela několik dekád, a to až 60 – 80 let v závislosti na agresivitě okolního prostředí. Jsou nenáchylné na poškození mrazem a pružné.  Působí jako přírodní drenáž, jelikož propouštějí a absorbují energii vody a díky tomu tak snižují tlak na opěrnou stěnu.

Výroba gabionů

Výrobou, realizací a prodejen gabionů a gabionových sítí se zabývá firma Gabion sítě s.r.o. Mezi další činnosti patří i realizace okrasných zahrad, návrhy a jejich realizaci, koupací a okrasná zahradní jezírka, terasy anebo pergoly.

Copyright 2023 halyjabor.cz