Gabionové opěrné zdi

Gabiony nabízí a zabývá se jimi již 7 let firma Gabiony Hranice. Firma na poptávku samozřejmě zpracuje bezplatnou nabídku a cenovou kalkulaci a technické poradenství. Mimo jiné se zabývá i problematikou výstavby oplocení, zajištění svahů, obkladů zdí a podobných aktivit. Jejich životnost se udává v závislosti na agresivitě prostředí na 60-80 let.

 

Gabiony Hranice s.r.o.

Co jsou vlastně gabiony a jaké jsou jejich nejlepší vlastnosti?

Jedná se o drátěné konstrukce, které jsou vyplněny přírodním kamenem. Konstrukce jsou vyrobeny z ocelových drátů a opatřeny ochranným povlakem zinku a hliníku. Výhod, kterými gabionové ploty disponují, je opravdu mnoho. Mezi ty nejdůležitější je cena, ta je ve srovnání s klasickými konstrukcemi výrazně nižší.

Gabionové ploty nejsou náchylné na poškození mrazem díky své pružnosti. Nepraskají spáry ani nezčernávají, jelikož neobsahují spárovou hmotu. Vyznačují se dlouhodobou životností, a to bez nároku na údržbu v podobě natírání a jiné povrchové úpravy. Jsou jednoduché a nenáročné na rozšíření a napojení o další části. Lze je realizovat i v zimě a za zhoršených podmínek. Zároveň působí přírodním dojmem a jsou i estetickým prvkem s moderním vzhledem, který se přirozeně začlení do krajiny.

Chcete-li zpevnit svah nebo si jen moderně a prakticky zpevnit zahradu u domu, neváhejte si nechat realizovat gabionové ploty.

 

Copyright 2024 halyjabor.cz