Finská sauna od výrobce SAUNAPROJECT

Sychravé podzimní počasí nás mnohdy překvapí a často je doprovázeno naším psychickým vyčerpáním zejména ze zaměstnání a pak i nástupu virového onemocnění. Posílit imunitní systém, upevnit zdraví a zároveň si odpočinout můžeme při domácím saunování ve finské sauně.

Finskou saunu máme jen pro sebe

Ve Finsku je dnes sauna běžným domácím vybavením stejně jako například pračka nebo lednička. Můžeme si ji zabudovat nejen v interiéru, ale samozřejmě finská sauna je většinou umístěna venku, na naší zahradě nebo jako součást chaty či chalupy. Takovýto domeček je postaven ze dřeva a to z velmi kvalitního masivního dřeva, které nepodléhá vlhku a přílišným změnám teplot. Co ovšem finská sauna mít musí jsou kamna. A teď záleží jen na nás, jaký typ vytápěni si zvolíme. Elektrická kamna jsou lehce ovladatelná a nastavitelná, u těch dřevěných jde o pracnější vytápění, ale zase je to tak nějak přirozenější.

Tradiční finská sauna

Finská sauna patří ke klasickému typu sauny. Výhodou je možnost kontroly nad teplotou a vlhkosti, kterou ocení lidé s respiračními problémy. Naopak nevýhodou finské sauny je zřejmě ekonomická náročnost, protože ji musíme nejdříve pořádně vyhřát.

Finská sauna je vlastně srubový dřevěný domeček, který může být vybudován v typickém finském stylu, ale je možné zrealizovat svoji fantazii či vybudovat podle moderního designu tak, aby zapadala do našeho stylu a okolí.

Finské sauny Saunaproject

Blahodárné účinky sauny

To, že sauna obecně má nejen blahodárné účinky, ale utužuje i naše zdraví a mysl. Navíc vyplavuje endorfin, tedy hormon štěstí a tudíž podporuje dobrou náladu. Co se týká našeho zdraví, je finská sauna vhodnou alternativou při bolestech hlavy, uvolňuje, uklidní a pravidelné saunování zahání problémy se spánkem.

Již ve starověkém Egyptě či antickém Řecku lidé věděli, že sauna prohlubuje dýchací cesty a posiluje imunitu. Také šlo dříve spíše o společenskou událost, které vévodili bohatí měšťané a urození vládci.

Ovšem pozor, sauna není pro všechny

V mnoha mediích se dočítáme o velkých plusech finské sauny, ale musíme také dát pozor na doporučení lékařů, kteří saunování nedoporučují lidem se slabým srdcem nebo vysokým krevním tlakem, epilepsií a samozřejmě těhotným ženám a ženám s gynekologickými problémy.

Copyright 2024 halyjabor.cz